Schůzky

Letošní školní rok nám zatím přinesl spoustu nezvyklých situací. Proto nám nezbylo nic jiného než skautovat každý doma.

Zde je seznam úkolů
  • Hon na lanýže
  • Hádanka
  • Plán města – velikost, detailnost, měřítko nechám na vás, mějte ale na paměti, že vaše mapy budeme spojovat a pojedou s námi na Navigamus, tak by měly přežít cestu. Až budete mít hotovo, vaše výtvory vhoďte do schránky na vratech u klubovny. Pokud by tohle pro vás nebylo možné, mapu hezky nafoťte a pošlete mi ji na mail.
  • Škraboška mývala – i mývalí masku budeme brát s sebou, tu si ale nechte zatím u sebe a mě posílejte jen vaší fotku v masce. Tvořte nejlépe z tvrdého papíru, filcu, nebo něčeho podobného, co zvládne přežít transport, klidně ale udělejte i sádrovou! V příloze posílám inspiraci a jednu šablonu podle které si můžete škrabošku vyrobit.
  • Vánoční schůzka
  • Hon na dárečky
  • Skautský zákon – Vybert si jeden ze skautských zákonů, který ti je blízký a nějak ztvárni jak ho někdo plní, nebo neplní. Můžeš to napsat třeba jako krátký příběh, nebo nakreslit komiks, nebo natočit video… Možností je spousta a kreativitě se meze nekladou. Vypsané zákony najdete ve Stezce nebo v Nováčkovi (a nebo na internetu).
  • Požár
  • Stopař
  • Krizové situace
  • Nástroj

Tento týden bych Vás chtěla upozornit na blížící se akci Ukliďme Česko, která se bude konat v sobotu 27.3. a proběhne po celé České republice.
Smyslem této akce je kromě úklidu našeho okolí i snaha o to, aby se důležitost ochrany přírody dostala do povědomí co nejvíce lidí – což se úzce týká i nás skautů. Přeci jen to máme v zákoně 🙂

V souvislosti s touto akcí mám pro Vás 4 tipy:
1) Pokud nevíte kam s odpadem, doporučuji web www.kamsnim.cz (stránky připravují stejní lidé jako akci Ukliďme Česko).
2) Hodně pomůžete i tím, že registrujete úklid na stránkách www.uklidmecesko.cz a v profilu úklidu pošlete report o úklidu. Organizátoři Ukliďme Česko pak mohou lépe vyhodnocovat jaké odpady se v přírodě nachází a s firmami a městy navrhovat konkrétní opatření.
Posílám Vám verzi v PDF (v příloze), kterou si můžete vytisknout a vzít sebou do terénu.

3) KOVYho asi znáte. Už několik let točí videa na Youtube. Minulý týden zveřejnil video na téma „Šetrnější život“ Ve videu se dozvíte 10 tipů jak se můžeme k naší planetě chovat ohleduplněji 🙂

4) V našem oddílovém kruhu vyhlašujeme drobnou soutěž o ulovení nejpodivuhodnějšího exempláře z řad odpadků. Fotky nám pošlete na mail, třeba je i vyvěsíme na stránku!