Pro nováčky

Jsme moc rády, že vaše dcera má zájem chodit do skauta. Něco více o skautingu můžete najít na stránkách http://www.skaut.cz/.

Co se týká našeho oddílu. Jednou do týdne míváme schůzky. Schůzky trávíme v klubovně v Harcově, kde si hrajeme a učíme se nové věci, dále chodíme na přehradu zlepšovat dovednosti na pramicích a kanoích a v zimě nám přehradu nahradí bazén, kde se zlepšujeme v plavání nebo záchraně tonoucího. A občas si schůzky zpestříme v knihovně, čajovně a nebo v kině.

Na výlety chodíme na jeden i více dnů a jezdíme buď samy jako oddíl a nebo jedeme se všemi ostatními z Majáku (což je asi třikrát do roka). Jednou za čas také jezdíme na celostátní akce, ať už je to za cílem setkávání nebo závodu.

Čas schůzek

pátek 16:00 – 18:00

Kde?

Vlčí vrch 3, 460 15, Liberec 15
autobusem číslo 15 zastávka Vlčí vrch

Za kolik?

Každý rok platíme všichni stejné členské příspěvky. Ty pro letošní rok činí 1000 Kč.

Členské příspěvky lze zaplatit jednorázově nebo rozdělit na 2 poloviny. Vždy ale musí být zaplacené do konce října (a ledna). Za překročení této hranice navíc 50 Kč.

Co na schůzku?

Tužka, papír, zápisník, šátek, uzlovačka (asi 2 m dlouhé, tenčí lano), KPZ (krabička poslední záchrany, její obsah zjistíte během schůzek, poté co členka dostane Nováčka)

Co na jednodenní výlet?

Oblečení dle aktuálního počasí a pořádnou obuv, pláštěnka, jídlo, pití (min. 1,5 l), tužka, papír, zápisník, šátek, uzlovačka, KPZ