Pro nováčky

Jsme moc rády, že vaše dcera má zájem chodit do skauta. Něco více o skautingu můžete najít na stránkách http://www.skaut.cz/.

Náš oddíl

Jednou do týdne míváme schůzky. Schůzky trávíme v klubovně v Harcově, kde si hrajeme a učíme se nové věci, dále chodíme na přehradu zlepšovat dovednosti na pramicích a kanoích a v zimě nám přehradu nahradí bazén, kde se zlepšujeme v plavání nebo záchraně tonoucího. A občas si schůzky zpestříme v knihovně, čajovně a nebo v kině.

Na výlety chodíme na jeden i více dnů a jezdíme buď samy jako oddíl a nebo jedeme se všemi ostatními z Majáku (což je asi třikrát do roka). Jednou za čas také jezdíme na celostátní akce, ať už je to za cílem setkávání nebo závodu.

Čas schůzek

pátek 17:00 – 19:00

Kde?

Vlčí vrch 3, 460 15, Liberec 15
autobusem číslo 15 zastávka Vlčí vrch

Za kolik?

Každý rok platíme všichni stejné členské příspěvky. Většinou je to 1000 Kč.

Členské příspěvky lze zaplatit jednorázově nebo rozdělit na 2 poloviny. Vždy ale musí být zaplacené do konce října (a ledna). Za překročení této hranice navíc 50 Kč.

Co na schůzku?

Tužka, papír, zápisník, šátek, uzlovačka (asi 2 m dlouhé, tenčí lano), KPZ.

Co do KPZ?

Svíčka, pár zápalek a škrtátko, kousek březové kůry k zapálení ohně, kousek papíru, tužka, kousek křídy, jehla a nitě (modrá na kroj, černá, bílá), špendlíky zavírací + obyčejné, knoflíky, žiletka, 2-3 různě velké hřebíky, polštářkové náplasti, kus slabého drátu a provázku, několik drobných mincí + 50 Kč mince, jízdenka na MHD, poštovní známka, lístek s tísňovými telefonními čísly, čísly na rodiče a adresou obvykle přilepený na vnitřní straně víčka.

Co na jednodenní výlet?

Oblečení dle aktuálního počasí a pořádnou obuv, pláštěnka, jídlo, pití (min. 1,5 l), tužka, papír, zápisník, šátek, uzlovačka, KPZ.

Co na vícedenní výpravu?

Oblečení dle aktuálního počasí a pořádnou obuv, pláštěnka, jídlo, pití (min 1,5 l), spacák, karimatka, baterka, tužka, papír, zápisník, šátek, uzlovačka, KPZ.

Co na vodu?

Plavky (nebo náhradní spodní prádlo), náhradní ponožky, tričko, kraťasy, šusťáky, šusťáková bunda, boty na vodu (plátěné „kecky“ na zavazování), ručník, plovací vesta.

Co si musím pořídit?

Spacák, karimatku, batoh na výpravy (>40-50 l), batoh na výlety (cca 15-30 l), pořádné boty (pohorky), plovací vestu (pořizujte přes nás, máme pro Vás ke koupi vhodné certifikované vesty), kroj (vstupní investice cca 800), oddílové tričko (130 Kč), námořnický bonbonek (cca 170 Kč).